Aktualności

Zaproszenie na bezpłatny przejazd kolejką NKW z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (2014-04-30)

W dniu 2 maja w godz. 8:00 – 19:00 wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie pn. „Podróż po skarbach kultury powiatu opolskiego”. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, związanej z 10-leciem członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. W trakcie imprezy  będzie można zapoznać się z atrakcjami powiatu opolskiego, które nabrały nowego blasku dzięki wykorzystaniu środków unijnych. Podróż obejmie Nadwiślańską Kolejkę Wąskotorową, średniowieczne Grodzisko w Żmijowiskach, zespół dworsko-pałacowy w Karczmiskach Pierwszych oraz budynek Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach.

czytaj dalej...

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa - atrakcją Ekomuzeum Lubelszczyzny (2013-09-06)

Z przyjemnością informujemy, iż Powiat Opolski uczestniczy w przedsięwzięciu pn. „Ekomuzeum Lubelszczyzny – Żywa Tradycja”, którego celem jest promowanie produktów turystyki wiejskiej położonych w środkowej i zachodniej części województwa lubelskiego. Z ramienia samorządu powiatowego w ramach projektu popularyzowane są dwie lokalne atrakcje: Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa i Muzeum Regionalne w Kluczkowicach.

czytaj dalej...

Majówka 2013 (2013-05-07)

W dniach 3-5 maja Nadwiślańska kolejka rozpoczęła sezon turystyczny.  Poniżej foto-medialny przegląd wydarzeń: autorem zdjęć  jest Pan Michał Stateczny a materiał filmowy zrealizowany i wyemitowany został przez Panoramę Lubelską.

 

 

 

 

 

Panorama Lubelska

czytaj dalej...